Riikliku statistikabüroo veebisait avaldas jaanuaris Hiina ostujuhtide indeksi toimimise, mis näitab, et jaanuaris oli töötleva tööstuse ostujuhtide indeks (PMI) 49,2%, mis on 0,2 protsendipunkti rohkem kui eelmisel kuul. ja töötlev tööstus on taastunud. Kui arvestada ettevõtte suurust, siis suurettevõtete PMI oli 50,4%, mis on eelmise kuuga võrreldes 0,4 protsendipunkti kõrgem, mis on kriitilisest punktist kõrgem; Keskmise suurusega ettevõtete PMI oli 48,9%, mis on eelmise kuuga võrreldes 0,2 protsendipunkti kõrgem, kriitilisest punktist madalam; Väikeettevõtete ostujuhtide indeks oli 47,2%, mis on eelmise kuuga võrreldes 0,1 protsendipunkti väiksem, jäädes alla kriitilise piiri. Alamindeksite vaatenurgast on viies alamindeksis, mis moodustavad töötleva tööstuse PMI, tootmisindeks ja tarnijate jaotamise ajaindeks kriitilisest punktist kõrgemad ning uute tellimuste indeks, tooraine varude indeks ja tööhõive indeks on madalamad. kui kriitiline punkt. Tootmisindeks oli 51,3 protsenti, kasvades eelmise kuuga võrreldes 1,1 protsendipunkti, mis viitab töötleva tööstuse elavnemisele. Uute tellimuste indeks oli 49.0 protsenti, mis on 0,3 protsendipunkti rohkem kui eelmisel kuul, mis näitab, et nõudluse sentiment töötleva tööstuse turul on paranenud. Toorainevarude indeks oli 47,6%, langedes 0,1 protsendipunkti eelmise kuuga võrreldes, mis näitab, et töötleva tööstuse peamiste toorainete varud vähenesid jätkuvalt. Tööhõive indeks oli 47,6%, langedes 0,3 protsendipunkti eelmise kuuga võrreldes, mis viitab töötleva tööstuse ettevõtete tööhõivekliima langusele. Tarnijate tarneaja indeks oli 50,8%, 0,5 protsendipunkti võrra rohkem kui eelmisel kuul, mis näitab, et töötleva tööstuse tooraine tarnijate tarneaeg jätkus kiirenemises.
Hiina mitte-tootmissektori ostujuhtide indeksi toimimisest oli jaanuaris tootmisvälise äritegevuse indeks 50,7%, mis on {{10}},3 protsendipunkti rohkem kui eelmisel kuul kriitilisest punktist kõrgem, mis näitab, et töötlev tööstus jätkas pidevat kasvu. Tööstusharude lõikes oli ehitustegevuse aktiivsusindeks 53,9%, mis on 3.0 protsendipunkti võrra väiksem kui eelmisel kuul; Teenindussektori äritegevuse indeks oli 50,1 protsenti, mis on 0,8 protsendipunkti rohkem kui eelmisel kuul. Tööstuse vaatenurgast on raudteetranspordi, posti-, rahandus- ja finantsteenuste valdkonna äritegevuse indeks 60.0% ja kõrgem kui kõrge buum; Kapitalituruteenuste, kinnisvara, ökoloogilise kaitse ja avalike objektide haldamise äritegevuse indeks on alla kriitilise piiri. Uute tellimuste indeks oli 47,6%, mis on eelmise kuuga võrreldes 0,1 protsendipunkti kõrgem, mis näitab, et nõudluse vähenemine mittetöötleval turul jätkas kahanemist. Tööstusharude lõikes oli ehitustööstuse uute tellimuste indeks 46,7%, mis on 3,9 protsendipunkti vähem kui eelmisel kuul; Teenindussektori uute tellimuste indeks oli 47,7%, mis on 0,7 protsendipunkti rohkem kui eelmisel kuul. Sisendhinnaindeks oli 49,6%, eelmise kuuga võrreldes muutumatuna ja siiski allpool kriitilist piiri, mis näitab, et mittetootmisettevõtete poolt äritegevuseks kasutatavate sisendite hindade üldine tase langes jätkuvalt. Tööstusharude lõikes oli ehitussisendi hinnaindeks 52.{52}}%, mis on eelmise kuuga võrreldes 0,6 protsendipunkti kõrgem; Teenindussektori sisendihinnaindeks oli 49,2 protsenti, mis on 0,1 protsendipunkti väiksem kui eelmisel kuul. Müügihinnaindeks oli 48,9%, mis on eelmise kuuga võrreldes 0,4 protsendipunkti võrra madalam, mis näitab, et töötleva tööstuse väliste müügihindade üldine tase on langenud. Tööstusharude lõikes oli ehitustööstuse müügihinnaindeks 50,4%, mis on eelmise kuuga võrreldes 1,3 protsendipunkti võrra madalam; Teenindussektori müügihinnaindeks oli 48,7 protsenti, mis on 0,2 protsendipunkti vähem kui eelmisel kuul. Tööhõive indeks oli 47,0%, mis on 0,1 protsendipunkti vähem kui eelmisel kuul.
Äritegevuse ootuste indeks oli 59,7%, mis on eelmise kuuga võrreldes 0,6 protsendipunkti väiksem, asudes endiselt kõrgemas majandusvööndis, mis näitab, et mittetootmissektori ettevõtted on turu hiljutise arengu suhtes optimistlikud. Tegevusalade lõikes oli ehitustööstuse oodatav äritegevuse indeks 61,9%, mis on 3,8 protsendipunkti vähem kui eelmisel kuul; Teenindussektori oodatav äritegevuse indeks oli 59,3%, mis on eelmise kuuga võrreldes 0,1 protsendipunkti väiksem. Lisaks oli jaanuaris PMI liitväljundindeks 50,9%, mis on 0,6 protsendipunkti rohkem kui eelmisel kuul, mis oli jätkuvalt kõrgem kriitilisest punktist, mis näitab, et Hiina ettevõtete üldine tootmis- ja tegevustegevus jätkas laienemist. Riikliku statistikabüroo teenindussektori uuringute keskuse vanemstatistik Zhao Qinghe selgitas, et jaanuaris olid töötleva tööstuse ostujuhtide indeksi, mittetöötleva äritegevuse indeksi ja PMI koondindeksi toodangu indeks 49,2%, 50 ,7% ja 50,9%, mis on 0,2, 0,3 ja 0,6 protsendipunkti rohkem kui eelmisel kuul, ning Hiina majanduskliima on taastunud.
Jaanuaris tõusis töötleva tööstuse ostujuhtide indeks veidi 49,2%ni ning jõukuse tase on paranenud. 1. Tootmisindeksi laienemine kiirenes. Tootmisindeks oli 51,3 protsenti, mis on 1,1 protsendipunkti rohkem kui eelmisel kuul, tõustes peaaegu nelja kuu kõrgeimale tasemele. Tööstuse vaatevinklist on toiduainete ja veini ning rafineeritud jookide, paberitrüki, kultuuri, hariduse, spordi- ja meelelahutustarvete, meditsiini ja muude tööstusharude tootmisindeks üle 53.0% ning seotud tööstusharud laienevad kiiresti; Keemiatoorme ja keemiatoodete, keemiakiud- ja kummi- ja plasttoodete ning mittemetallmineraaltoodete tootmisindeks on kahanemisvahemikus ning ettevõtete tootmistegevus aeglustub. (2) Uute tellimuste indeks on taastunud. Uute tellimuste indeks oli 49.0 protsenti, mis on 0,3 protsendipunkti rohkem kui eelmisel kuul, ja uute eksporditellimuste indeks, mis kajastab välisnõudlust, tõusis eelmise kuuga võrreldes 1,4 protsendipunkti. näitab sise- ja välisnõudluse paranemist. Võtmemajandusharude vaatenurgast oli seadmete tootmise, kõrgtehnoloogilise tootmise ja tarbekaupade tööstuse uute tellimuste indeks vastavalt 50,3%, 50,2% ja 50,3%, mis kõik ületas kriitilise piiri. Suure energiatarbimisega tööstuse uute tellimuste indeks on 47,0%, mis jääb jätkuvalt alla kriitilise piiri ning turunõudlus on endiselt ebapiisav.
(3) Suurettevõtete ostujuhtide indeks tõusis laienemisvahemikku. Suurettevõtete ostujuhtide indeks oli 50,4%, mis on eelmise kuuga võrreldes 0,4 protsendipunktiline tõus ja jõukuse tase taastus. Uuringutulemused näitasid, et enam kui 70% suurettevõtete tootmisvõimsuse rakendusaste saavutas või ületas 80.{{20}}% ja ettevõtete tootmisvõimsus vabastati kiiresti. Keskmise suurusega ettevõtete PMI oli 48,9%, mis on eelmise kuuga võrreldes 0,2 protsendipunkti rohkem, mis viitab majandusolukorra paranemisele. Väikeettevõtete PMI oli 47,2 protsenti, mis on 0,1 protsendipunkti võrra väiksem kui eelmisel kuul, mis viitab madalale majandustasemele. 4. Äriootused olid põhimõtteliselt stabiilsed. Mõjutatud kevadpühade püha lähenemisest ja mõne tööstusharu sisenemisest traditsioonilisele tootmisvälisele hooajale, kujunes oodatavaks tootmis- ja äritegevuse indeksiks 54,0%, jäädes jätkuvalt laienemisvahemikku ning ettevõtete kindlustunnet tuleviku suhtes. turu areng oli üldiselt stabiilne. Tööstuse seisukohalt on farmaatsia-, eriseadmete-, auto-, raudtee-, laeva- ja kosmoseseadmete ning muude tööstusharude tootmis- ja käitamistegevuse eeldatav indeks üle 56,0% ning ettevõtted on turu viimase aja arengu suhtes optimistlikumad.
Jaanuaris oli mittetöötleva tööstuse äritegevuse indeks 50,7%, mis on eelmise kuuga võrreldes 0,3 protsendipunkti kõrgem ning mittetöötleva tööstuse tegevus jätkas pidevat kasvu. (1) Teenindussektori ettevõtlusaktiivsuse indeks tõusis laienemisterritooriumile. Teenindussektori äritegevuse indeks oli 50,1 protsenti, kasvades eelmise kuuga võrreldes 0,8 protsendipunkti. Tööstuse lõikes oli 21-st uuritud tööstusharust 13 laienemisvahemikku, nelja võrra rohkem kui eelmisel kuul ning teenindussektor on laienenud. Puhkuseefektist ajendatuna kasvas elanike reisi- ja tarbimisvalmidus ning jaekaubanduse, maanteetranspordi, lennutranspordi, toitlustuse ja muude tegevusalade äriaktiivsuse indeks tõusis laienemisvahemikku ning turuaktiivsus taastus. Raudteetranspordi, posti-, raha- ja finantsteenuste ning muude tööstusharude äritegevuse indeks asus kõik kõrge buumi vahemikus 60,0% ja üle selle ning kogu äri kasvas kiiresti. Samal ajal on kapitalituruteenuste, kinnisvara ja muude majandusharude äritegevuse indeks madalal tasemel ning jõukuse tase nõrk. Turuootuste vaatenurgast oli äritegevuse ootuse indeks 59,3%, mis on eelmise kuuga võrreldes põhimõtteliselt muutumatu, paiknedes jätkuvalt kõrgemas buumivahemikus ning teenindusettevõtete kindlustunne turu arenguperspektiivi suhtes oli stabiilne. (2) Ehitustööstuse äritegevuse indeks langes. Mõjutatuna sellistest teguritest nagu talvine külm ilm ja lähenev kevadpüha, jõudis ehitustööstus hooajavälisele perioodile ning äritegevuse indeks oli 53,9%, mis on 3,0 protsendipunkti võrra väiksem kui eelmisel kuul. Turuootuste vaatenurgast on äritegevuse ootuse indeks 61,9%, mis paikneb jätkuvalt kõrge buumi vahemikus, mis viitab ehitusettevõtete tugevale kindlustundele turu arengu suhtes.
Jaanuaris oli PMI koondindeks 50,9%, mis on 0,6 protsendipunkti rohkem kui eelmisel kuul, mis näitab, et Hiina ettevõtete tootmis- ja tegevustegevus jätkas laienemist. PMI koondindeksi moodustav töötleva tööstuse toodangu indeks ja mittetöötleva äritegevuse indeks olid vastavalt 51,3% ja 50,7%.
